Vaše miesto na dovolenku

Donovaly

Donovaly sú celoročne raj pre deti i dospelákov. Ponúkajú neuveriteľné možnosti letných a zimných športov, hier, zážitkov, adrenalínu i relaxu ale aj spoločenského života a množstva atraktívnych podujatí.

Donovaly ležia medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom, na rozhraní Liptova a Pohronia a na hranici národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry. Sú teda ideálnym východiskovým bodom aj do okolia.

Turistika

Bohaté možnosti turistiky ponúkajú výstupy na Novú hoľu rôznymi turistickými chodníkmi, pričom na tento vrchol sa môžete dostať aj na bicykli, prípadne jednoducho lanovou dráhou.

Vrchol ponúka nádherné výhľady na panorámu Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Medzi ďalšie obľúbené turistické trasy patria výlety na Kečku, Kozí chrbát, Prašivú, Korytnicu (bývalé slávne kúpele) alebo do neďalekej Harmaneckej jaskyne.

Šport

Pokiaľ ste milovníkom športov, tak si prídete na svoje.

počas zimnej lyžiarskej sezóny na 17 zjazdovkách s celkovou dĺžkou 11 km, možnosťou nočného lyžovania, skialpinistické túry, bežkárske trasy až na Šachtičky a Španiu Dolinu. Zimnú sezónu dotvára vonkajšie klzisko pod holý nebom.

V lete Vám Donovaly ponúkajú cyklistiku po okolí až 42 značenými cyklotrasami, možnosť prenajať si elektrobežky, vyskúšať lanové centrum a pre odvážnejších celoročne aj paragliding.

Pre deti

Habakuky je dedinka inšpirovaná rozprávkami Pavla Dobšinského v ktorej v lete prebiehajú detské rozprávkové divadelné predstavenia.

Pokiaľ však Vaše deti neobsedia, tak s nimi môžete navštíviť Donovalkovo, mestečko v ktorom je všetko zmenšené. Zábavu si môžu tiež užiť na bobovej dráhe, v Myšiačikovom detskom svete, na trampolínach a bungee trampolínach.

Menu